category icon

Інструменти

За замовчуванням

За замовчуванням

Назва (А-Я)

Назва (Я-А)

Ціна (низька > висока)

Ціна (висока > низька)

12

Все

12

24

36

48

60

Пальник зварювальний MIG/MAG - 140A, SpoolGun M-15, 3м, Sherman profi

Артикул: 100079186

6 093.48 грн / шт

Як вибрати зварювальний пальник до напівавтомата? Підказуємо, як вибрати.

 

Зварювальний пальник є важливою частиною обладнання будь-якого зварювального апарату. Напівавтомати нічим не відрізняються. Правильний вибір пальника гарантує ефективне виконання зварювальних швів, а також хорошу ергономіку та комфорт роботи. Вибираючи тримач для напівавтомату, слід звернути увагу на кілька елементів, які дозволять підібрати правильний тримач. 

 

Конструкція MIG/MAG пальників

Залежно від типу і моделі ручки, елементи ручок можуть відрізнятися конструкцією. Деталі, з яких складаються окремі елементи, частково видно з першого погляду, повністю – лише після розбирання ручки. Основні елементи, які можна виділити в конструкції зварювального пальника:

  • газове сопло
  • накінечник
  • вставка під накінечник (свіча)
  • ізолятор
  • гусак (мундштук) 
  • корпус ручки
  • шланговий пакет або шланги охолодження для пальників з рідинним охолодженням
  • центральний штекер

 

 

Більшість елементів, з яких виготовлені зварювальні пальники, доступні в різних варіантах. Зварювальні пальники, крім стандартного виконання, також доступні в гнучкому виконанні, зі змінними гусаками або поворотними. Незважаючи на те, що ручки відрізняються залежно від виробника, більшість із них мають ергономічну форму, закінчені шарнірами або пружинами, які полегшують маневрування ручкою. Безліч рішень, доступних на ринку, дозволяє легко підібрати ручку для виконуваної роботи. 

 

Поділ зварювальних пальників

Загальноприйнятим поділом пальників є класифікація за типом пістолетів MB виробництва Binzel , попередника у виробництві зварювальних пальників. Можна виділити такі види, як MB14, MB15, MB25, MB24, MB36, MB401, MB501 . Основним критерієм цього поділу є сила навантаження по струму , тобто діапазон зварювального струму. Власне саме зварювальний струм є найважливішим фактором вибору пістолета.

Варто звернути увагу на те, що чим більше вантажопідйомність ручки, тим більше фізичні розміри ручки. При проведенні робіт у важкодоступних місцях може стати на заваді більший діаметр сопла або розмір пальника. У таких ситуаціях прийнятно використовувати слабший пальник меншого розміру, але не забувайте регулювати зварювальний струм відповідно до можливостей пальника. 

Іншим важливим параметром, пов'язаним з діапазоном зварювального струму, є робочий цикл. Це відсоткове визначення того, як довго протягом 10 хвилин ви можете зварювати з даним струмом без перерви. Наприклад, робочий цикл 60% означає, що ви можете працювати безперервно протягом 6 хвилин з наступною 4-хвилинною перервою. Сам по собі зварювальний струм визначає лише його максимальне значення, але не визначає, як довго можна зварювати таким струмом. Тільки сукупність цих параметрів, зварювального струму і робочого циклу дозволяє повністю визначити міцність пальника. Наприклад, зварювальний пістолет із зварювальним струмом 250 А, але робочим циклом 30 %, буде відносно слабшим, ніж зварювальний пістолет із зварювальним струмом 180 А, але робочим циклом 80 %.

Ці види пальників можна розділити на дві групи - пальники з газовим охолодженням - TS-14, TS-15, TS-25, TS-36 і пальники з рідинним охолодженням - TS-401 і TS-501. 

 

Газоохолоджувальні пальники для напівавтоматів - це група найпоширеніших пальників, які використовуються в малих і середніх напівавтоматах, а також при роботі у важкодоступних місцях. Вони призначені для легких і середньої складності зварювальних робіт, часто використовуються для майстерень, листового металу або сервісних робіт.

Найменша з них TW-14 - це пальники, що використовуються в невеликих напівавтоматах, призначені для зварювання струмом до 160А і дротом 0,6-0,8 мм. Їх часто використовують для легких кузовних робіт і аматорських робіт. У свою чергу, найпопулярніші зварювальні пальники TS-15 призначені для зварювання струмом до 180А дротом діаметром 0,8-1,0мм. Ці тримачі найчастіше використовуються в кузовних цехах і при виробництві легких металоконструкцій. Це два схожих типу ручок, вони з'єднані загальними витратними комплектуючими. 

Пальники TS-25 — ще один надзвичайно популярний тип пальників, призначених для зварювання струмом 250 А дротом 0,8-1,2 мм. Вони вже використовуються для більш інтенсивних зварювальних робіт, зварювання легких і середніх металоконструкцій. Ручки TS-24 є різновидом розвитку типу TS-25 . Мають посилену структуру по відношенню до типу TS-25. Допускають зварювання струмом до 250А дротом діаметром 0,8-1,2 мм. Останній і найміцніший тип ручок у цій групі - TS-36 . Використовуються для інтенсивних зварювальних робіт, зварювання важких металоконструкцій, промислових робіт. Призначені для зварювання струмом до 350А дротом діаметром 0,8-1,6мм. 

Друга група, пальники з рідинним охолодженням , є рішеннями, призначеними для високоінтенсивних промислових зварювальних робіт. Ці тримачі характеризуються робочим циклом до 100% , що дозволяє безперебійно проводити зварювальні роботи. Пристосовані для зварювання струмом від 400 до 500А дротами діаметром від 0,8 мм до 2,4 мм.

Незважаючи на те, що через свою конструкцію вони є найважчими з тримачів, зварювальники їх дуже добре сприймають і оцінюють. Система охолодження і адаптація до високих значень зварювального струму роблять їх дуже довговічними , вони набагато менше нагріваються під час роботи, ніж пальники з газовим охолодженням, і витратні комплектуючі зношуються повільніше. Два основних типи пістолетів - TS401 і TS501 - це здвоєні конструкції, які відрізняються зварювальним струмом. TS-401 призначені для зварювання струмом до 400АTS-501 до 500А . Ці ручки також мають однакові загальні робочі частини. 

 

Установка ручки в напівавтомат

Більшість ручок, які зараз є на ринку, монтуються за допомогою стандартизованої центрального ЄВРО штекера . Це полегшує заміну пальників або переміщення пальників між апаратами. Варто звернути увагу на якість вилки. Центр пробки повинен бути зроблений з латуні. Так само гайка, яка кріпить ручку, повинна бути досить міцною. Неправильний монтаж тримача може призвести до нагрівання ланки і, як наслідок, до пошкодження тримача або пристрою.

У випадку невеликих напівавтоматичних машин, де використовуються найменші тримачі типу TW-14, ми можемо знайти рішення, що полягає в стаціонарному кріпленні тримача в пристрої. Часто ці ручки додатково оснащені газовим клапаном в ручці. Однак це дуже вузька група ручок. 

 

Підбір довжини ручки для напівавтомата

При виборі пальника для напівавтомата важливий момент, на який варто звернути увагу, це довжина ручки. Пальники MIG/MAG доступні в 3 стандартних довжинах: 3 м, 4 м, 5 м . Чим довший пальник, тим більше простору для маневру і свободи рухів під час роботи. Однак використання певної довжини суворо залежить від системи подачі, яка використовується в напівавтоматичній машині. Це пов'язано з можливістю забезпечити правильну подачу дроту механізмами подачі. Для 2-х роликових систем можна використовувати ручки 3 і 4 метри . Пальники довжиною 5 м слід використовувати лише з 4 роликовими системами . Така система подачі буде мати достатню потужність, щоб забезпечити плавний потік дроту в пістолеті. 

 

Охолодження зварювального пістолета

Основним способом охолодження пальників є охолодження захисним газом . Газ, що протікає через рукоятку, не тільки захищає зварювальну дугу, але й діє як охолоджувач. Однак у випадку пальників, призначених для інтенсивних зварювальних робіт з високими струмами, газове охолодження вже недостатнє. Такий тип тримачів, як TS-401 або TS-501 , оснащені рідинним охолодженням . Ці пальники мають спеціальну конструкцію, яка дозволяє охолоджуючій рідині протікати через пальник і гусак. Євро штекер оснащений двома додатковими шлангами, підключеними до системи охолодження. Це вимагає використання системи охолодження в напівавтоматі або зовнішнього блок рідинного охолоджувача .

 

Який зварювальний пальник для напівавтомата вибрати?

Правильний вибір зварювального пальника MIG/MAG є важливою справою для кожного зварника. Ручка повинна бути правильно підібрана до вашого напівавтомата, забезпечуючи належний комфорт роботи. Гнучкість повітроводів і якість виконання впливають не тільки на комфорт роботи, але і на її ефективність і якість зварних швів. Ручка повинна добре сидіти в руці, забезпечуючи міцний і надійний хват.